Zapowiadane w ubiegłym tygodniu przez Foo Fighters duże ogłoszenie stało się faktem. Zespół odsłania karty, podaje nazwę nowej płyty, okładkę, a także tracklistę krążka. Składające się z ośmiu utworów Sonic Highways ukaże się 10 listopada. W produkcji uczestniczył Butch Vig, człowiek współodpowiedzialny za Nevermind Nirvany.

Każde osiem utworów wchodzących w skład Sonic Highways nagranych zostało w ośmiu różnych miastach Stanów Zjednoczonych: Los Angeles, Seattle, Chicago, Nowym Jorku, Waszyngtonie, Nowym Orleanie, Nashville, Austin. Ciekawe czy lokalizacja wyraźnie wpłynęła na brzmienie utworów i czy będzie można usłyszeć charakterystyczne dla tych miejsc inspiracje?

Początkowo idea była taka, aby miasta znajdowały się w różnych miejscach świata, jednak nikt wtedy nie mierzył sił na zamiary. Wkrótce okazało się, że takie przedsięwzięcie byłoby „finansowo niemożliwe”. 17 października na kanale HBO swoją premierę będzie miała serial dokumentalny obrazujący proces ich powstawania.

Dave Grohl zapowiedział także, iż na albumie obecni będą różni goście. Usłyszymy: Chucka D, Carrie Underwood, Gary’ego Clarka, Ricka Nielsena, Gibby’ego Haynesa i Joe Walsha. Co więcej, będzie to najdłuższy album Foo Fighters w karierze. Dave powiedział, że gdy współpracuje się z Walshem, to nie będzie 3-minutowy popowy singiel.

Tracklista Sonic Highways:
01. Something From Nothing
02. The Feast and The Famine
03. Congregation
04. What Did I Do?/God As My Witness
05. Outside
06. In The Clear
07. Subterranean
08. I Am A River

Nie ma więcej wpisów