Gus Gus to już legenda, istnieją nieprzerwanie od połowy lat dziewięćdziesiątych, a niedawno wydali swój dziewiąty krążek – Mexico. Obok Björk oraz Sigur Rós należą do najsłynniejszych popularyzatorów islandzkiej muzyki na świecie. Skupiają się na soczystych, klubowych beatach, które wydają w kultowych labelach typu 4AD czy Kompakt.

To właśnie ta ostatnia wytwórnia wydała najnowsze długogrające dzieło Islandczyków. Mexico wypełniają chłodne jak skandynawskie powietrze i bardzo taneczne brzmienia wzbogacone o mnóstwo detali oraz smaczków kompozycyjnych dodających utworom wyrazistości.

Koncerty Gus Gus słyną z dodatkowych atrakcji takich jak robiące wrażenie efekty świetlne, które pojawią się również podczas nadchodzącej jesiennej trasy. Ich występy cieszą się ogromną popularnością, w ubiegłym roku można było zobaczyć zespół podczas festiwalu Audioriver, tym razem okazji do zobaczenia ich na żywo będzie aż pięć, bowiem zagrają w Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu, Warszawie oraz Krakowie.

President Bongo – jeden z założycieli Gus Gus gościł w stolicy Małopolski kilka miesięcy temu, ale wtedy zagrał tylko set DJ – ski w Prozaku, podczas wrześniowych koncertów natomiast zaprezentuje swoje pełne umiejętności koncertowe.

Kiedy:16.09.
Gdzie: Warszawa, Basen (ul. Konopnickiej 6)
Start: 20.00
Bilety wyprzedane

Kiedy: 17.09.
Gdzie: Kraków, Studio (ul.Budryka 4)
Start: 20.00
Bilety: 95 zł

Kiedy: 19.09.
Gdzie: Gdańsk, B90 (doki 1)
Start: 21.00
Bilety: 95 zł

Kiedy: 20.09.
Gdzie: Poznań, Eskulap (Przybyszewskiego 39)
Start: 21.00
Bilety: 95 zł

Kiedy: 21.09.
Gdzie: Wrocław, Eter (Ruska 51)
Start: 20.00
Bilety: 95 zł

Nie ma więcej wpisów