Po bardzo emocjonującym występie na tegorocznym OFF Festivalu najbardziej brytyjski z niemieckich zespołów wraca do Polski. Wiosną przyszłego roku wystąpi w naszym kraju dwukrotnie.

Już podczas koncertu Markus Acher, wokalista grupy, żegnał się z fanami słowami See you soon. Jak się okazuje zespół słowa dotrzyma i w marcu 2015 roku da dwa koncerty: 22 marca w warszawskiej Proximie i dzień później 23 marca w krakowskim Klubie Fabryka.

The Notwist na scenie istnieje już 25 lat. Swoim debiutem fonograficznym w 1990 roku wyznaczyli barwną muzycznie ścieżkę, która przez lata zahaczała o najrozmaitsze gatunki i style. Zaczęli od grungowo-metalowych brzmień, by z każdym kolejnym albumem dołożyć do nich coś nowego i zepchnąć swoją twórczość na zupełnie inny tor. Pierwsze elektroniczne elementy pojawiły się w 1995r. na albumie „12”. Kolejny wydany trzy lata później „Shrink” to już połączenie jazzu, elektroniki i rocka.

Przełomowy okazał się album „Neon Golden”, którym zapewnili sobie stałą pozycję wśród najlepszych niemieckich zespołów. W tym roku pod szyldem Sub Pop Records wydali ósmy krążek zatytułowany „Close to the Glass”, którego w żaden sposób nie da się jednoznacznie sklasyfikować. Wielowątkowość ich muzyki i bogactwo brzmieniowe daje się usłyszeć przede wszystkim podczas występów na żywo.

Nie ma więcej wpisów