Szwedzki zespół The Knife przechodzi do historii. Formacja ogłasza pożegnalną trasę i zakończenie kariery. „Kiedy w listopadzie skończymy trasę koncertową, kończymy działalność, to nasza ostatnia trasa. Nie jesteśmy zobowiązani, by to kontynuować, powinno być to wyłącznie dla zabawy” – wyjawiła w wywiadzie dla Dazed Karin Dreijer.

Stroniące od muzycznego mainstreamu The Knife powstało w 1999 roku. Od początku charakteryzowali się wyjątkowym podejściem do występów na żywo. Odmawiali koncertów, unikali pokazywania się publicznie. Ostatnio wystąpili w Polsce podczas ubiegłorocznego Selector Festival, gdzie promowali swój album „Shaking The Habitual”. W czerwcu ukazał się krążek „Shaken-Up Versions” zawierający remixy utworów z ubiegłorocznej płyty. W swojej twórczości bardzo często poruszali się po płaszczyźnie spraw społecznych. W 2003 zbojkotowali rozdanie nagród Grammy’s w oryginalny sposób protestując przeciwko dominacji mężczyzn w przemyśle muzycznym.

Pożegnalna trasa koncertowa jest jedynym pocieszeniem, które pozostaje po tej dosyć zadziwiającej informacji. Poniżej miejsca, w których będziecie mogli zobaczyć jeszcze The Knife:

31.10 Sztokholm, Szwecja @ Annexet
01.11 Göteborg, Szwecja @ Film Studios
03.11 Berlin, Germany @ Arena
05.11 Manchester, UK @ Academy
06.11 Londyn, UK @ Brixton Academy
08.11 Reykjavik, Islandia @ Iceland Airwaves Festival

Nie ma więcej wpisów