„Stwórzcie z nami line-up festiwalu!” – pisze entuzjastycznie Open’er Festival. Niestety chodzi tylko o ankietę, którą co roku na swoich stronach uruchamia organizator i która wystartowała również dzisiaj. Procedura jest niezmienna – fani rokrocznie wpisują swoje ulubione zespoły, które chcieliby zobaczyć na żywo i czekają na moment w którym Mikołaj Ziółkowski spełni ich życzenia. Nierzadko czekają kilka lat. Ankieta potrwa tydzień, do końca 15 września.

W historii tej już bardzo popularnej ankiety jest kilku rekordzistów. Co roku festiwalowicze masowo wpisują głównie: Florence And The Machine, Foo Fighters oraz Radiohead, ale przypuszczam, iż niewiele odstają od nich Muse, Coldplay i Arctic Monkeys. Wyłączając dwa ostatnie, jak na razie żaden z tych wykonawców nie pojawił się w Gdyni. Biorąc pod uwagę ten zestaw wydaje się, że największe szanse na pojawienie się w Polsce mają Foo Fighters, którzy w listopadzie wydadzą swój ósmy album.

Patrząc na uboższy line-up tegorocznej edycji można śmiało powiedzieć, że jest sporo nazw i nazwisk, które mogły pojawić się w tym czasie w Gdyni. Na The Black Keys i wspomniane Coldplay czekaliśmy kilka lat. Myślę zatem, że nie tylko ja jestem ciekaw jak tak naprawdę głosują Open’erowicze.

[poll id=”36″]

Nie ma więcej wpisów