Tego nie spodziewali się nawet najwięksi fani grupy U2. Nowy album Bono i spółki, oczekiwany z wytęsknieniem przez fanów zespołu, pojawił się praktycznie bez żadnych wcześniejszych zapowiedzi i to do pobrania zupełnie za darmo!

O niecodziennej promocji fani dowiedzieli się w trakcie wczorajszej konferencji firmy z nadgryzionym jabłuszkiem w logo, na której zespół zaprezentował pierwszy utwór i jednocześnie promujący album „Songs of Innocence” singiel pt. „The Miracle (of Joey Ramone)”.

U2 rozpoczęli pracę nad tym krążkiem dwa lata temu, w trakcie których nad końcowym brzmieniem pracowało aż czterech producentów: Danger Mouse, Flood, Paul Epworth i Ryan Tedder. Każdy z nich ma już na swoim koncie nie jeden sukces, więc można by się spodziewać, że album „Songs of Innocence” spełni oczekiwania nawet tych najbardziej wymagających słuchaczy.

A jak jest naprawdę? Po pierwszym przesłuchaniu z pewnością można powiedzieć, że album „Songs of Innocence” nie jest dziełem wybitnym, ale nie jest też koszmarem. Są co prawdaż małe wpadki – druga piosenka „Every Breaking Wave” brzmi niemal jak „With or Without You” po tuningu. Ale mówi się, że „darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda”.

Warto dodać, że płyta dostępna jest nie tylko w iTunes, lecz także w iTunes Radio oraz Beats Music, gdzie jest udostępniana bezpośrednio do naszych urządzeń przenośnych i będzie można ją pobierać do 13 października bieżącego roku. To jak? Teraz pozostaje nam tylko czekać na ogłoszenie trasy koncertowej! U2 na Open’er 2015?

U2-Songs-Of-Innocence-608x608

Oto pełna tracklista albumu:

1. “The Miracle (Of Joey Ramone)”
2. “Every Breaking Wave”
3. “California (There Is No End To Love)”
4. “Song For Someone”
5. “Iris (Hold Me Close)”
6. “Volcano”
7. “Raised By Wolves”
8. “Cedarwood Road”
9. “Sleep Like A Baby Tonight”
10. “This Is Where You Can Reach Me Now”
11. “The Troubles” (Feat. Lykke Li)

Deluxe edition bonus tracks:
12. “Lucifer’s Hands”
13. “The Crystal Ballroom”
14. “The Troubles” (Alternative version)
15. “Sleep Like A Baby Tonight” (Alternative Perspective Mix by Tchad Blake)

Nie ma więcej wpisów