Tegoroczna odsłona Warsaw Music Week będzie już piątą edycją odkąd została powołana do życia w wyniku współpracy Good Music Productions m.in. z władzami Warszawy. Na przestrzeni kilku lat, w ramach projektu stolicę odwiedziło kilkanaście muzycznych osobistości.

Jedno z wydarzeń towarzyszących imprezie, French Express – French Music Showcase odbędzie się 27 września w klubie Basen. Jest to pierwszy międzynarodowy showcase, skupiający się na nowych i interesujących wykonawców związanych ze sceną francuską. Dzięki współpracy z Instytutem Francuskim i Francuskim Biurem Exportu Muzyki udało się zaprosić artystów, którzy reprezentować będę francuski rynek muzyczny: Thomasa Aziera, SebastiAna oraz Jackson and his Computer Band.

Thomas Azier tak naprawdę jest Holendrem zamieszkałym w Berlinie, który jest źródłem jego muzycznych inspiracji. Debiutancki album wydał na początku tego roku i jest on zwieńczeniem wieloletniej pracy nad własnym brzmieniem. Jego twórczość można najprościej określić jako mroczny, elektroniczny pop.

SabastiAn to w połowie Francuz, w połowie Serb. Zasłynął remixem dla Daft Punk oraz własną interpretacją „Killing In The Name” Rage Against The Machine. Niedługo potem stał się solidną marką na rodzimej scenie elektronicznej. Szybko dostał też status spadkobiercy Daft Punk.

Jackson and his Computer Band jest jednoosobowym projektem, za którym kryje się producent i DJ Jackson Fourgeaud. Zaczynał w 1996 roku od housowych produkcji, jednak nie widząc w tym pola do rozwoju, zaczął eksperymentować. Zadebiutował dopiero w 2005, a jego twórczość to połączenie energii i pomysłów, co sprawia, że uważany jest za jednego z „najdzikszych talentów swojego pokolenia”.

Kiedy: 27.09 (sobota)
Gdzie: Warszawa, Basen (ul. Konopnickiej 6)
Start: 20:00
Wstęp: 50/60/70 zł
Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Nie ma więcej wpisów