Tomasz Organek swoim albumem zwyczajnie zaskoczył. I to w naprawdę świetnym stylu. Pierwszy singiel z płyty pod przewrotnym tytułem „Głupi”, piosenka „Kate Moss” dotarła na pierwsze miejsca list przebojów, ale to przecież nie o nagrody w tym wszystkim chodzi. Najważniejsze jest to, że od krążka zwyczajnie nie sposób się oderwać.

Kawałek za kawałkiem Organek wciąga słuchacza głębiej i uzewnętrznia się przed nim jak nikt inny – już sam wers z otwierającego krążek kawałka „Nazywam się organek i mam w sercu ranę” może spokojnie odpisywać klimat liryki na całej płycie. Muzycznie to ukłon w stronę klasyki rocka lat 60. i 70.,czyli tego, czym od zawsze się fascynował. Nieprzekombinowane teksty, chwytliwe, melodyjne riffy i wpadające w ucho kawałki musiały przynieść sukces i wywołać zamieszanie na Polskiej scenie.

Muzyk wystąpił już w tym roku na Orange Warsaw Festiwalu oraz wziął udział w cyklu Męskie Granie. Teraz przyszedł czas na kolejne (tym razem klubowe) koncerty, które z pewnością będą dla każdego, kto zdecyduje się na nie wybrać niesamowitym przeżyciem i lekkim cofnięciem się w czasie – ale w tym dobrym tego stwierdzenia znaczeniu.

Oto najbliższe daty koncertów:

27.09 – Poznań, CK Zamek
3.10 – Warszawa, Wypieki Kultury
4.10 – Andergrant, Olsztyn
5.10 – Zmiana Klimatu, Białystok
9.10 – Lizard King, Toruń
18.10 – Gwarek, Kraków
19.10 – Mega Klub, Katowice
20.10 – Stary Klasztor, Wrocław
23.10 – Dom, Łódź
26.10 – Sfinks 700, Sopot

Nie ma więcej wpisów