Kojarzycie śpiewającego falsetem Islandczyka, którego muzyka określana jest jako połączenie elektroniki, folku i indie? Mowa o Ásgeirze Traustim, występującym po prostu jako „Ásgeir”.

Podszyte elektroniką rytmy, melancholijny głos, oryginalne brzmienie zapewniły Ásgeirowi rozgłos i uznanie. Singiel „King and cross” zdobył prawie dwa miliony wyświetleń na youtube. Wszystko zaczęło się od wydanego na Islandii krążka „Dýrð í dauðaþögn” (2012), z piosenkami wykonanymi w rodzimym języku artysty. Album spotkał się ze świetnym odbiorem, a Ásgeirem zainteresował się muzyczny rynek zagraniczny. Utwory zostały przetłumaczone, aranżacje utworów delikatnie zmienione, czego efektem było powstanie albumu „In the silence” (styczeń 2014). Co dziwne, materiał wydaje się brzmieć tak samo dobrze w obu wersjach i trudno zdecydować, która przejawia wyższy poziom artystyczny.

4 listopada ukaże się trzypłytowa wersja deluxe debiutanckiego albumu muzyka, z wersjami islandzką i angielską płyty, a także… z nigdy wcześniej nie publikowanymi utworami!

Jako zapowiedź nadchodzącego krążka, na portalu soundcloud pojawił się utwór „Stormurinn”:

Nie ma więcej wpisów