Atmosfera wokół U2 nie stygnie ani na chwilę. Grupa wywołała ogromne kontrowersje sposobem promocji i wydaniem swojego nowego albumu. W ślad za tym podążyła lawina krytyki i dyskusje na temat kondycji dzisiejszego i perspektywy przyszłego rozwoju rynku muzycznego. Dziś do naszych rąk trafiła mniej bulwersująca, ale niemniej emocjonująca informacja na temat kolejnego, bardzo ważnego elementu promocji nowego materiału: trasy koncertowej.

Ostatnio w trasę zespół U2 wyruszył w 2009 roku, aby promować wydany w tym samym roku album „No line on the horizon”. Nie była to jednak zwykła seria koncertów. Była to spektakularna, trwająca ponad dwa lata epopeja pod nazwą „U2 360° Tour”. Najważniejszym elementem trasy było maksymalne otwarcie na widza, co miała umożliwić niepowtarzalna, przypominająca ogromnego pająka scena ustawiona w samym centrum płyty stadionu, na którym odbywał się dany koncert. Grupa zaprezentowała show również w Polsce, 6 sierpnia 2009 roku na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Przez 5 lat czekaliśmy na powtórkę i oto powoli otwiera się szansa. Bono, wokalista U2, zdradził w wywiadzie dla londyńskiego radia Absolute Radio, że grupa wyruszy w trasę koncertową w 2015 roku. Zawiedzeni będą ci, którzy w ankiecie dotyczącej wymarzonego line-upu przyszłorocznego Open’er Festival wpisywali nazwę U2 licząc na murowanego headlinera. Bono zdradził również, że trasa promująca najnowszy album będzie głównie odwiedzać zamknięte hale widowiskowe. Rodzi to obawę, że walka o bilety będzie naprawdę zacięta, biorąc pod uwagę ograniczone możliwości takich obiektów. Choć kto wie, może dla Polski, która zajmuje szczególne miejsce w sercach członków zespołu, zrobią wyjątek?

„Songs of Innocence” najnowszy album U2 to ogólnej dystrybucji trafi już 13 października.

Nie ma więcej wpisów