Już niedługo pojawi się wersja deluxe debiutanckiego albumu Ásgeira. Z tego powodu pojawiło się ostatnio trochę nowego materiału, który ma być zawarty na krążkach, między innymi popularny utwór Islandczyka „King and cross” w dwóch wersjach – oryginalnej oraz zremiksowanej.

Dot Major z brytyjskiego zespołu London Grammar zajął się remiksem tego kawałka. Biorąc pod uwagę melancholijne, pełne ciekawych dźwięków brzmienie debiutanckiego albumu „If you wait” tej grupy, wydawałoby się, że będzie to idealna osoba do przerobienia tego kawałka. Taka, która faktycznie zrozumie klimatyczne, chłodne kompozycje z krążka Ásgeira.

„King and cross” w wykonaniu Dota Majora to spokojna, refleksyjna piosenka, z której pozbyto się elektroniki, stawiając na głos i dźwięk pianina. Przynajmniej na początku. Po minucie wchodzi zdecydowana elektronika i robi się gęsto. Dla mnie, ten remiks jest rozczarowaniem, bo chociaż zapowiada się intrygująco, to szybko przeradza się w męczący twór, który aranżacyjnie w żadnym razie nie pobija oryginału. A jakie jest Wasze zdanie?

Nie ma więcej wpisów