Statki, marynarze i szum fal. Czy wiecie, że na Boadway’u od 26 października 2014 roku będzie można zobaczyć musical Stinga? Zarówno za muzykę jak i teksty piosenek oraz całą wizję spektaklu „The Last Ship” odpowiedzialny jest leader grupy The Police. Scenariusz zaś został napisany przez Johna Logana („Skyfall”, „Sweeney Todd: Demoniczny Golibroda z Fleet Street”) i Briana Yorkey.

Musical ma autobiograficzne podłoże. Dziecięce doświadczenia Stinga i marynistyczne środowisko w Wallsend stały się inspiracją historii opowiedzianej w musicalu. W „Ostatnim statku” jest przedstawiony okres zaniku przemysłu marynistycznego i życia małego nadmorskiego miasteczka.

Już rok temu, 24 września 2013, został wydany jedenasty album Stinga zatytułowany (tak jak musical) „The Last Ship”. Dzięki niemu mogliśmy zapoznać się z utworami, które miały zostać zaprezentowane potem w przedstawieniu. Chociaż piosenki na krążku śpiewane są przez Stinga, to musicalowy klimat jest w nich wyczuwany. Jest to płyta, która wybija się oryginalnością na tle innych płyt tego muzyka. Z dnia na dzień będzie udostępnianych coraz więcej filmików promocyjnych i nagrań ze spektaklu. Jest to okazja do zobaczenia i posłuchania jak materiał spisuje się w formie teatralnej. Miejcie oczy i uszy otwarte

A tutaj możecie zobaczyć wykonanie live piosenki „What have we got?”, na którym Sting śpiewa i gra nie tylko ze swoim zespołem, ale także z aktorami musicalu:

Nie ma więcej wpisów