Glastonbury to bezapelacyjnie jeden z największych i najgorętszych festiwali na świecie. Każda edycja tego niezwykłego wydarzenia jest wyjątkowa i wzbudza niemałe emocje. Bilety rozchodzą się jak świeże bułeczki, rokrocznie bijąc rekordy prędkości sprzedaży. Nie inaczej jest i tym razem. Pula 15 000 biletów Early Bird, która do sprzedaży trafiła wczoraj o godzinie 7, rozeszła się w ciągu 14 minut!

Festiwal odbywa się na Worthy Farm w hrabstwie Somerset w Anglii. Wielkie pola zamieniają się wówczas w równie wielkie miasteczko. Co rok ściąga tam około 135 000 osób. Co rok też odbywa się wyścig z czasem i ograniczonymi możliwościami komputerów fanów muzyki, którzy marzą, żeby przeżyć wyjątkowe chwile pod Pyramid Stage. Pierwsza pula biletów Early Bird na edycję 2015 rozeszła z prędkością ponad 1000 sztuk na minutę. Do ogólnej sprzedaży wejściówki trafią już w niedzielę o godzinie 9. Tutaj też walka będzie emocjonująca. Wystarczy przypomnieć, że karnety na tegoroczną odsłonę Glastonbury rozeszły się w 1 godzinę i 27 minut. Czy w tym roku ponownie padnie rekord?

Angielski festiwal jest bez wątpienia wzorem dla wielu innych europejskich imprez. Ciekawe czy nasze rodzime Open’er, OFF czy Orange Warsaw doczekają się podobnego zainteresowania i rzeszy oddanych fanów…

Nie ma więcej wpisów