Nowatorska forma dystrybucji muzyki, na którą zdecydował się Thom Yorke, wydaje się przynosić jak najlepsze rezultaty. W ciągu tygodnia od premiery albumu „Tomorrow’s Modern Boxes” ponad milion użytkowników pobrało zawartość udostępnioną poprzez sieć BitTorrent.

Za dostęp do całej płyty zapłacić trzeba 6 USD (niecałe 20 PLN), singiel „A Brain In A Bottle” oraz towarzyszący piosence teledysk dostępne są jednak za darmo. Producent Nigel Godrich podkreślił, że taka forma dystrybucji jest nie tylko wygodna oraz oszczędna, ale również „może być skutecznym sposobem na przywrócenie pewnej kontroli nad internetowym biznesem ludziom, którzy tworzą dzieło”.

Przez pierwsze dwie godziny od wydania płyty, pobrało ją 34,9 tys. użytkowników. W ciągu doby liczba ta wzrosła do 116 tys.

Zgodnie z życzeniem artysty, nie udostępniamy danych o sprzedaży, powiedział rzecznik Thoma Yorke’a. Jesteśmy jednak bardzo zadowoleni z tego, co się dzieje.

To nie pierwszy raz, kiedy muzyk Radiohead wyznacza nowe trendy w dzieleniu się muzyką. Wkrótce przekonamy się, czy w jego ślady pójdzie więcej artystów. W międzyczasie polecamy wziąć przykład z miliona internautów i również sięgnąć po nowy album.

Nie ma więcej wpisów