Muchy sprawiły zarówno sobie, jak i swoim fanom, niezwykły prezent z okazji dziesiątych urodzin zespołu. Panowie właśnie wydają czwarty studyjny krążek, który na sklepowe półki trafi już 14 października. Przedpremierowo panowie zagrają materiał z nowej płyty na jubileuszowym koncercie, już 10 października w poznańskim Eskulapie.

Następca „Terroromansu”, „Notorycznych debiutantów” i „Chcecicospowiedziec” – album „Karma Market” zawiera dziewięć zupełnie nowych i pokazujących nieznane dotąd oblicze zespołu. Na krążku nie zabrakło świetnych tekstów Michała Wiraszki, który obecnie jest jednym z najlepszych tekściarzy młodego pokolenia. Album wprowadza kolejne novum – choć Muchy mają już na swoim koncie piosenki anglojęzyczne, to żadna z nich nie znalazła się na poprzednich długogrających wydawnictwach grupy z Poznania. Na „Karma Market” znajdziemy trzy utwory w języku angielskim – czyżby w muzykach obudziła się chęć zawojowania zachodu?

Sam tytuł także brzmi nieco przewrotnie. Zderzenie tych słów mnie powaliło. Z jednej strony pochodzą i dotyczą zupełnie innych światów, innych sfer naszego życia. Z drugiej, w połączeniu dają tak realny obraz dzisiejszego świata, w którym wszystko – łącznie z przeznaczeniem i zbawieniem – można pozornie kupić – mówi o nim Michał Wiraszko, lider Much. To na pewno nasz najdojrzalszy album. Jest na nim zaskakująco dużo – jak na nas – ciszy – dodaje.

Niecierpliwi fani zespołu Muchy mogą zaspokoić swoją ciekawość już dziś – album przedpremierowo można odsłuchać w serwisie WiMP:

Nie ma więcej wpisów