Wszystko zaczęło się od jednej piosenki, która znalazła się na liście przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. Słuchacze zakochali się w „Again” od pierwszego przesłuchania, co zaowocowało niewiarygodną wręcz popularnością zespołu Archive w Polsce. Od tamtej pory są stałymi bywalcami krajowych scen klubowych oraz festiwalowych. Ostatnia ich wizyta była związana z promocją albumu „With Us Until You’re Dead”. Dziś powracają z zapowiedzią nowego materiału i nowej trasy koncertowej.

Płyta „Restriction” w nasze ręce trafi 12 stycznia 2015 roku. Będzie to album szczególny, w jego powstawaniu brało udział aż czterech wokalistów. Dave Penn, Pollard Berrier, Marii Quintile oraz Holly Martin, wszyscy dobrze znani fanom Archive z dotychczasowej dyskografii zespołu. Dziwi w tym zestawieniu brak Craiga Walkera. W końcu to on zaśpiewał jeden z ważniejszych, jeśli nie najważniejszy singiel „Again”.

Udział w projekcie tak wielu osób, związanych z Archive na różnych etapach działalności sugeruje, że otrzymamy płytę mocno zróżnicowaną muzycznie. Biorąc pod uwagę nieco słabnącą popularność zespołu, może to być też próba zwrócenia na siebie uwagi wszystkich dotychczasowych jak i nowych fanów materiałem, będącym swego rodzaju podsumowaniem dotychczasowej działalności Brytyjczyków.

Archive da w Polsce serię koncertów promujących płytę „Restriction”. Bilety na te wydarzenia trafią do sprzedaży już w piątek, 24 października.

26.03.2015 – Kraków – Teatr Łaźnia
27.03.2015 – Warszawa – Torwar
28.03.2015 – Gdańsk – B90
29.03.2015 – Poznań – Hala nr 2 MTP

Nie ma więcej wpisów