Zaskoczyła w tym roku wszystkich, kiedy pierwszy raz od lat zagrała na żywo swój solowy utwór. Było to podczas setu Pharrella Williamsa na festiwalu Coachella. Momentalnie świat obiegły plotki, że Gwen Stefani wraca do tworzenia muzyki. Teraz plotki stają się rzeczywistością. Pod osłoną nocy w sieci pojawił się singiel „Baby don’t lie” zapowiadający trzeci solowy album artystki.

Gwen Stefani przez lata kojarzona była z grupą No Doubt i kultowym już kawałkiem „Don’t Speak”. Kiedy macierzysta formacja postanowiła zrobić sobie przerwę od muzyki, wokalistka zdecydowała się na karierę solową. W 2004 roku wydałą fantastyczną płytę „Love. Angel. Music. Baby.” inspirowaną latami osiemdziesiątymi. Album rozszedł się w milionowym nakładzie i zapewnił Gwen niewiarygodną popularnosć i status divy muzyki pop, którą potwierdził jego następca „The Sweet Escape”. Po tym sukcesie piosenkarka zawiesiła działałność na kilka lat. Powróciła w 2012 roku wraz z No Doubt, niestety album „Push and shove” nie został doceniony. Teraz Gwen Stefani przypuszcza solową ofensywę.

Singiel „Baby don’t lie” to naturalna kontynuacja solowych dokonań Stefani. Electropopowy podkład i świetny wokal łączą się w harmonii, która daje nadzieję na triumfalny powrót divy na sczyt. Nadzieję te podsyca nazwisko Pharrella Williamsa na liście twórców albumu. Premiera zaplanowana jest na grudzień tego roku.

Nie ma więcej wpisów