Październikowy cykl House-Nation Poland to kolejny przegląd nowości z polskiej – a właściwie już poniekąd europejskiej – sceny klubowej. Większość artystów przez mnie przedstawianych sięga bowiem coraz wyżej, patrząc szeroko ponad horyzont polskich możliwości. Nowe single wydawane są na całym świecie (jako winyle bądź digital download), artyści mieszkają i produkują w Warszawie, Berlinie czy Londynie.

Łączy ich progresywne podejście do muzyki i miłość do kultury house jako ogniwa spajającego DJ-ów, producentów i klubowiczów. A wy – tańcząc – oddajcie respekt muzykom na parkiecie.

MAVIN

Mavin mocno przyśpiesza z nowymi wydawnictwami. Tuż po ukazaniu się featuringu na najnowszej płycie Massimiliano Pagliara (Utwór We Have Time uznany za highlight płyty przez niemiecki Mixmag i Groove), możemy posłuchać jego najnowszego wydawnictwa In Command na winylu austriackiego labelu Luv Shack. Piosenka jest częścią maxi-singla Disco Leviathan i dostępna jest w wersji dub oraz remiksie nowojorczyka Jacques Renault i ma być swoistym follow-upem do old-skoolowego klasyka Sweet Harmony Liquid.

Drugim – i de facto debiutanckim – solo Mavina jest najnowsza płyta wydana przez berliński label Pakalolo City Records Still Believe. Okładka nawiązująca do lat 90. (pamiętacie serię Dance Max ?) została zaprojektowana przez Annę Marię Rossi.

Mavin / mat. prasowe

Vocal-house’owy winyl zawiera remiksy od Burnin Tears, Dieta Berliner i Snax.

LOUIE & SCIBI

Louie & Scibi / mat. prasowe

Louie & Scibi / mat. prasowe

Wojciech Kucharski (Loui) Paweł Ścibura (Scibi) są obecni na światowej house-scenie od wielu lat. Zaczęli od singla Feel The Sun, dziś cieszą się uznaniem i wsparciem od DJ-ów światowej sławy jak: Junior Jack, Milk & Sugar, Soul Avengerz, Erick Morillo, Stonebridge, Yves Murasca, Raul Rincon, Warren Clarke, The Good Guys czy legendarny Tony Humphries. Tworzą disco-, latino, funky-house i nu-disco dodając słoneczny feeling i żywe instrumenty do swoich produkcji.
Nowy singiel dla słynnej Hed Kandi Records nazywa się Believe Me z Beth Agett na wokalu (sprawdźcie też Bondax Giving It All). Tak brzmią letnie bary na Ibizie:

Déepalma Records wydaje tymczasem kolejny singiel Louie & Scibi Your Love. To słoneczna produkcja, bardzo uplifting, bardzo soulful. Tańcząc w rytm słów: I had it all wrong, had it all wrong Didn’t know there could be more to love wiemy, że szykuje się kolejny klasyk.

Tymczasem przypomnijmy sobie znakomity hymn klubowy z 2011 roku, gdy Louie & Scibi współpracowali z Alec Sun Drae / AM2PM Who Am I:

AM2PM

Alec i Matt wrócili właśnie z dorocznego Amsterdam Dance Event – czekamy na efekty nowych muzycznych kooperacji. TW październiku wystartowała ich audycja House Arrest w internetowym radio www.housebeat.eu , która ma swoją premierę co wtorek. Tymczasem posłuchajcie najnowszego singla Sing It, który ma ogromne szanse, by zawładnąć parkietami tej jesieni. Mocne wokale Oli oraz prawdziwe piano-heaven pokazują dobitnie dlaczego
old-skoolowa euforia musiała powrócić w roku 2014.

FONAI

Fonai aka Andrzej Pieszak to warszawski producent i DJ, który swoje muzyczne szlify zdobywał w nowojorskim studio Dubspot i tamtejszych klubach: Glasslands i The Woods. Uwielbia brzmienia jackin’- i deep-house. Współpracuje z polskimi wykonawcami: Furia Futrzaków, Asia Ash czy Natalia Nykiel.

Jeśli znacie już utwór Cheap, posłuchajcie nowego remiksu Fonai dla brazylijskiego kwartetu saksofonowego Art. & Sax. Forma i brzmienie to muzyka klasyczna podszyta house’owym groove.
Remiks miał swoją premierę w ogólnokrajowej brazylijskiej telewizji podczas koncertu Art. & Sax z okazji premiery nowej EP.

MARTIN DEPP / MARTINO B.

Marcin Matuszewski, tuż po premierze winyla House’n’Roll zapowiada nowe wydawnictwo, do zdobycia od 24.10. na Pogo House Records. We Gotta Be There brzmi bardzo londyńsko, garage’owo – przypomina staroszkolne produkcje Tuff Jam. Może czas na remix dla Gorgon City?

SEB SKALSKI

Seb Skalski atakuje światowe parkiety kolejnymi produkcjami. Niedawno pisaliśmy o znakomitym singlu nagranym wspólnie z Masta P. oraz Izą Kowalewską – dziś słuchamy najnowszego The Path , który dotarł już do Top 25 soulful-house’owych produkcji na Beatport! Sebastian na pewno zaskoczy nas nowymi wydawnictwami – kreatywny zastrzyk energii po występach w Amsterdamie ze śmietanką ekipy Purple Music musi niebawem zaowocować świeżą muzyką.

AKME

Wytwórnia Seba Skalskiego – Spekulla – w wydawnictwie sygnowanym nr 57 kłania się mocniejszym, technicznym brzmieniom. Deepowo i minimalowo udziela się bowiem Akme – Maciek Kochański (na scenie od ’95 roku, związany m.in. z wytwórniami Resopal Schallware, Numbolic, Stäg Rec, Sensefloor, Nitodrum).
Teraz posłuchajmy utworów: Lil’ Hero i Sleepwalker (dostępne remiksy od DJ MO oraz Michała Jablonskiego i Naughty By Minimal).

WANTS

Wants, czyli Marcin Krupa i Kacper Peresada grali właśnie na najciekawszej imprezie weekendu w Warszawie obok Lone, Darkstar i Lapalux. Już 10.11. nakładem londyńskiego Fat! Records ukaże się nowy release – posłuchacie tech-house’owego Track oraz High-School. EP-ka ma już support od artystów takich jak: Paleman, Dark Sky, Sinden.

Wants / mat. prasowe

Wants / mat. prasowe

Nie ma więcej wpisów