Po swoim zniewalajacym występie na tegorocznej edycji Audiorivera do Polski wraca brytyjski producent i DJ – John Digweed. Artysta pojawi się w warszawskim klubie Basen już pod koniec tego roku – zagra bowiem 29 listopada.

John Digweed w świecie muzyki obraca się od przeszło dwudziestu pięciu lat, ale w zbiorowej świadomości zaistniał dopiero dekadę temu. Jego nazwisko odcisnęło się dość mocno w historii tanecznej elektroniki, chociaż sam artysta nie ogranicza się tylko do kilku gatunków i absolutnie nie podporządkowuje się żadnym dźwiękowym konwenansom. Zaczynając od swoich wczesnych początków w Hastings aż po wierzchołek światowej kariery utrzymuje niezmienny poziom integralności, który jest punktem odniesienia do twórczości zarówno dla młodych twórców, jak i dla weteranów. John Digweed to po prostu niepodrabialna marka.

John zaczynał podobno jako trzynastolatek od grania w swoim garażu, a jego pierwszym poważnym osiągnięciem była kompilacja „Renaissance”, stworzona wraz z Sashą. Dziś jest właścicielem wytwórni Bedrock, a jego osiągnięcia trudno zliczyć. Singiel Johna z 1999 roku – „Heaven Scent” stał się nie tylko hitem na skalę światową, ale również niekończącym się źródłem remixów. Dwa lata potem, w roku 2001 został wybrany przez publiczność numerem jeden DJ Magazine, a album „For What You Dream Of” z 1993 roku, został wykorzystany w ścieżce dźwiękowej do kultowego już filmu „Trainspotting” z Evanem McGregorem.

Na co dzień można posłuchać Johna w „Kiss100” – audycji radiowej, która po dwóch latach emisji staje się jedną z bardziej popularniejszych w całej Anglii. Poza tym mimo kariery światowej i licznych rozjazdów jest w stanie utrzymać rezydencje w londyńskim „Heaven” i „The Beach” w Brighton.

Set Johna Digweeda na tegorocznej edycji Audiorivera był idealnie wyważoną mieszanką tanecznych podkładów, nastrojowości i solidnej precyzji, która dawała w efekcie niepowtarzalne muzyczne misterium, które obowiązkowo trzeba powtórzyć albo spróbować!

Kiedy: 29.11 (sobota)
Gdzie: Warszawa, BASEN (ul. Konopnickiej 6)
Start: 21:00
Wstęp: 39 zł / 45 zł / 50 zł

Nie ma więcej wpisów