Znacie to powiedzenie, że dobro powraca? Zdaje się, że panowie z Arctic Monkeys mocno wzięli je sobie do serca i postanowili uczynić z niego swego rodzaju motto. Sami otrzymali niegdyś ogromne wsparcie od Josh’a Homme’a z Queens of The Stone Age. To on stoi za zmianą brzmienia i poniekąd ogromnym światowym sukcesem Małp. Teraz czwórka z Sheffield to wsparcie przekazuje dalej. Zaczęło się od zeszłorocznej koszulki Matt’a Heldersa. Po niewiarygodnym wręcz sukcesie wypromowanego w ten sposób Royal Blood przyszedł czas na kolejny zespół.

Mini Mansions to projekt basisty QoTSA Michaela Shuman’a. Zespół wydał debiutancki album w 2009 roku. Obecnie podróżuje po Stanach Zjednoczonych z Arctic Monkeys. Podczas ostatniego koncertu w Phoenix fanom przydarzyła się nie lada gratka. Frontman brytyjskiej formacji, Alex Turner dołączył do Mini Mansions na scenie podczas suportu. Panowie wykonali razem kawałek „Vertigo”, który pojawi się na nadchodzącym, drugim albumie amerykańskiego zespołu. Premiera „The Great Pretenders” zaplanowana jest na 2015 rok.

Polska publiczność również będzie miała szansę zobaczyć Mini Mansions w akcji. W styczniu zagrają jako suport przed koncertem Royal Blood w Warszawie. Jak widać, Josh Homme stworzył wielką, wspierająca się, rockową rodzinę.

Nie ma więcej wpisów