Ich koncert na tegorocznym Open’erze określany jest jako jeden z najlepszych minionej edycji. Wzbudzał spore emocje jeszcze przed rozpoczęciem festiwalu, kiedy fani walczyli o korzystny line-up, obawiając się, że namiotowy występ Amerykanów zbiegnie się w czasie z setem Pearl Jam na scenie głównej. Wygrali. Dla tych, którzy mimo to wybrali pilnowanie barierek do koncertu headlinera, dla tych, którzy do Gdyni tego dnia nie dotarli i dla wszystkich, którzy marzyli o powtórce mamy dobrą wiadomość. The Afghan Whigs wracają do Polski.

Grupa będzie promowała swój ostatni album, wydany w 2014 roku „Do To The Beast”. Pojawienie się tego materiału było niemałą niespodzianką. The Afghan Whigs w 2001 roku zawiesili swoją działalność. Od tamtego czasu lider, Greg Dulli, z niemałym sukcesem poświęcał się inny projektom, m.in. grupie The Twilight Singers. Choć jego macierzysta formacja powróciła w 2012 roku to koncertowania, w bardzo oszczędnych słowach wypowiadała się na temat powrotu do studia nagraniowego. Mimo to, praca musiała iść pełną parą, a jej owoc uważany jest za jedną z najlepszych pozycji w dyskografii zespołu.

The Afghan Whigs zagrają w Polsce dwa koncerty. 14 lutego w krakowskiej Fabryce oraz 15 lutego w warszawskim Basenie. Bilety na te wydarzenia dostępne będą od piątku, 31 października.

Nie ma więcej wpisów