Będą kościotrupy, spacery po cmentarzach, zjawy i dużo krwi! Czyli to co najlepsze w Halloween. Po tej dawce klipów ciężko będzie Wam jutro wyjść na cmentarz wieczorową porą.

Zaczynamy mocnym akcentem. Dizzee Rascal prezentuje klip do singla „Couple Of Stacks”. Na wstępie muszę zaznaczyć, że to materiał tylko dla ludzi o naprawdę mocnych nerwach. Dizzee wykorzystał w nim najbardziej przerażające momenty z horrorów. Krew leje się hektolitrami, a noże nie slużą tutaj do krojenia chleba, a ludzi! Poniżej teaser, a całość TUTAJ!

Oczywiście w tym zestawieniu nie mogło zabraknąć Michaela Jacksona i jego klipu do utworu „Thriller”. Już sam Michael przyprawia o dreszcze! Jeżeli szukacie inspiracji na dzisiejszy kostium, to w tym teledysku znajdziecie iż mnóstwo.

Florence Welch coveruje „Not Fade Away” w hołdzie Buddy’emu Holly, który zginął w katastrofie lotniczej mając zaledwie 23 lata. Cover został nagrany w Nowym Orleanie podczas trasy koncertowej po Ameryce Północnej w 2010 roku. Utwór znalazł się na albumie „Rave On Buddy Holly” wydanym w 75. rocznicę urodzin Buddy’ego Holly.

Singiel „Heads Will Roll” pochodzi z trzeciego albumu Yeah Yeah Yeahs zatytułowanego „Blitz!”. Reżyser Richard Ayoade stworzył postać wilkołaka, która swoim tańcem nawiązuje do Michaela Jacksona. Klip nominowany był do nagrody MTV Video Music Award.

Szkielety to nieodzowny znak Halloween, więc nie mogło go zabraknąć w moim zestawieniu. Singiel Friendly Fires wypełniony jest po brzegi szkieletami – w końcu to „Skeleton Boy”.

Wystarczyłoby, że Fever Ray użyłaby do tego klipu zwykłej czarnej planszy, a wywołałaby we mnie strach. Już sam utwór przeszywa na wskroś.

Wracasz do domu nocą na rowerze. W samotności przemierzasz znaną Ci drogę, aż tu nagle zza Twoich pleców wyjeżdża sześciu rowerzystów z wielkimi głowami zwierząt? Co wtedy robisz? Bat For Lashes ma dla Ciebie odpowiedź.

Czy jest coś bardziej przerażającego od dziecięcego chóru wyśpiewującego „You got me runnin’, you got me runnin’ hard”? Może tylko spotkanie z nimi o północy na cmentarzu!

Czy Wy także mieliście w szkole osobę, która zawsze patrzyła na wszystko i wszystkich z wielkim dystansem? Może ona także lubiła zakradać się na cmentarze i sprawiają jej to wielką radość.

Wszystko jest tutaj przerażające. Klip idealnie oddaje klimat utworu „Come to Daddy”.

Większość utworów Crystal Castles mogłaby śmiało posłużyć jako soundtrack do filmów grozy. W szczególności „Plague”, w którym motywem przewdonim jest opętanie.

Totalny klimat Halloween w klipe The Cure do utworu „Lullaby”. Znajdziecie tutaj wszystkie elementy, które budują klimat święta duchów.

Miałem 11 lat, kiedy po raz pierwszy zobaczyłem ten klip. Później przez długi czas Pan Manson towarzyszł mi w snach. Nie pokazujcie tego dzieciom – trauma murowana.

The Prodigy straszyło mnie po nocach bardzo często. Do dziś pamiętam te przerażające biała z teledysku do „Breathe”.

Nie ma więcej wpisów