Łukasz L.U.C Rostkowski to m.in. raper, beatboxer, kompozytor, tekściarz, wokalista i performer, który jest założycielem projektu muzycznego Kanał Audytywny. Artysta jest autorem wielu konceptualnych albumów i ciekawych projektów, łączących w sobie elementy wielu dziedzin sztuki. Za swoje niekonwencjonalne pomysły zdobył wiele prestiżowych nagród i nominacji do istotnych wyróżnień kulturalnych (m.in. Paszport Polityki, Yach, Warto, Wrocławska Nagroda Muzyczna, Ale Sztuka! czy Fryderyki). Łącznie nagrał kilkanaście albumów, w których łączył elementy wielu gatunków muzycznych, m.in. jazzu, trip-hopu, hip-hopu, elektroniki czy muzyki filmowej. Współpracował m.in. z Vieniem, Urszulą Dudziak, Rahimem, Michałem Urbaniakiem czy Leszkiem Możdżerem.

Nowy album L.U.Ca ukaże się już 10 listopada i zatytułowany będzie „REFlekcje o miłości apdejtowanej selfie”. Warstwa liryczna wydawnictwa nawiązuje do przeżyć muzyka, które wydarzyły się w ostatnim roku. Artysta postanowił wpleść do swoich tekstów fragmenty ważnych dla siebie utworów z lat 70-tych i 80-tych. Na płycie usłyszymy refreny, które śpiewali dekady temu Irena Jarocka, Halina Frąckowiak, Magda Umer czy Stanisław Sojka.

Tak o całym projekcie mówi sam L.U.C: Kluczem doboru wybranych fragmentów piosenek nie była ich popularność. Zdecydowałem się na te, które są dla mnie bardzo ważne, często wiążą się z pięknymi wspomnieniami z dzieciństwa, takimi jak szybka kolacja i powrót na podwórko do swojej bandy. Wróciłem do tych melodii z sentymentu, poszukując w nich neutralności wspomnień i siły do tego, żeby stawić czoła czarnej serii zdarzeń w prywatnym życiu. To nadzwyczaj pracochłonny projekt, który wymagał zdobycia zgód dziesiątek autorów, wykonawców i producentów, a niejednokrotnie także ich spadkobierców znajdujących się poza krajem.

Okładkę płyty, z którą możecie zapoznać się powyżej, zaprojektował Adam Tunikowski ze studia Juice.

Album „REFlekcje o miłości apdejtowanej selfie” ukaże się pod patronatem Narodowego Centrum Kultury oraz Akademii Ireny Jarockiej.

Nie ma więcej wpisów