We wtorek, 31 marca 2015 roku w warszawskiej Proximie wystąpią grupy: The Underachievers i Flatbush Zombies. Dwa nowojorskie hip-hopowe kolektywy wystąpią w Polsce w ramach trasy koncertowej promującej najnowszy, wspólny projekt obu grup, zatytułowany „Clockwork Indigo”, którego premiera miała miejsce 17 października. Bilety na to wydarzenie można zakupić w cenie 79 lub 90 złotych.

Flatbush Zombies to ekipa aktywna na amerykańskiej rap scenie od 2010 roku, którą współtworzą Meeky Darko, Zombie Juice i Eric „Arc” Elliott. Popularność zapewnił im teledysk do numeru „Thug Waffle” oraz debiutancki mixtape „D.R.U.G.S. (Death and Reincarnation Under God’s Supervision)”. We wrześniu 2013 roku ukazał się ich drugi mixtape, zatytułowany „BetterOffDEAD”. Grupa ma na koncie współpracę m.in. A$AP Rockym, Action Bronsonem, Statik Selektah czy Jimem Jonesem.

The Underachievers to również nowojorski kolektyw, w skład którego wchodzą AK oraz Issa Gold. Ich muzyka to psychodeliczny hip-hop, czerpiący zarówno z dorobku nowojorskiej sceny, jak i nowoczesnych brzmień. Duet ma na koncie 2 mixtape’y wydane w 2013 roku („Indigoism” i „Lords of Flatbush”) oraz debiutancki krążek „Cellar Door: Terminus Ut Exordium”, który ukazał się w sierpniu tego roku, nakładem labelu Flying Lotusa Brainfeeder Records.

Nie ma więcej wpisów