Szczęśliwcom, którym udało się kupić bilety na jeden z dwóch koncertów Jacka White’a w Polsce wciąż serce bije w rytm „Seven Nation Army”, a emocje jak wzbiły się na poziom Mount Everestu, tak za nic nie chcą opaść. Cała reszta może im jedynie zazdrościć i liczyć na to, że Jack powróci (w końcu coś tam ciągle z The Dead Weather próbują ukręcić – Open’er 2015 zaprasza).

Internet często skrywa w swoich zakamarkach prawdziwe skarby, do takich z pewnością należy nagranie z 17 marca 2004 roku, gdzie na scenie występują razem Jack White oraz… Bob Dylan. Może to i żadna nowość (opublikowano je już rok temu), ale pewnie nie każdy zdołał się do niego dokopać. Jest to zarejestrowany fragment koncertu Boba Dylana z Detroit, podczas którego Dylan i White wspólnie wykonali kawałek The White Stripes „Ball and Biscuit” pochodzący z ich czwartego studyjnego albumu.

To był pierwszy ich wspólny występ. Muzycy z biegiem lat stali się dla siebie bliskimi przyjaciółmi i dzielili ze sobą scenę jeszcze niezliczoną ilość razy, posłuchajcie jednak tego pierwszego spotkania dwóch muzycznych legend.

Nie ma więcej wpisów