Kultowa audycja i wytwórnia Tima Sweeney’a Beats In Space kończy właśnie 15 lat. Nadawany co wtorek program radiowy z undergroundową muzyką taneczną ma stałą rzeszę zwolenników i przyczynia się do popularyzacji dobrych brzmień klubowych na świecie.

Gościnnie za deckami grali tu m.in. Juan Atkins, Todd Terje, w listopadzie ukazuje się jubileuszowa kompilacja 2CD z nowymi utworami oraz klasykami. Te urodziny uczczono 13.11. również podczas nowojorskiej edycji Boiler Room.

Tymczasem BIS wydał dziś – 18.11.2014 – nowy maxi-singiel sygnowany numerem 16, którego autorem jest DJ Guiddo aka Tomek Świtała – 1/2 duetu Manhooker , członek Warsaw Laptop Orchestra, założyciel Putput Records.

Tomasz od lat podróżuje artystycznie po świecie: produkowanie i granie muzyki w Warszawie i Berlinie
zastąpił niedawno rezydenturą w Pepper Club i Lavo Bar w chińskiej metropolii Shenzen. Gra tam deep-house, boogie, disco, Chicago-house przybliżając taneczną kulturę Azjatom.

W sferze producenckiej DJ Guiddo również pozostaje aktywny: po wydawnictwie dla Compost Records ponownie współpracuje z grecko-francuskim wokalistą Georgesem Perinem i to z nim nagrywa wspomniany 12″.

Gin’n’Tears EP zawiera 3 utwory: I Miss You Now, One Last Bite oraz tytułowy. Całość utrzymana jest w słonecznym, niemal balearycznym klimacie przywołującym w pamięci stare nagrania ery disco. Falset Georgesa łączy się z funkową, pulsującą linią basu tworząc taneczną mieszankę neo-disco w rytmie slo’-mo’. Wspomnienia wakacji, nawiązania do Cafe Del Mar pojawią się natychmiast po włączeniu tej płyty…

Gin'n'Tears EP / mat. prasowe

Gin’n’Tears EP / mat. prasowe

EP jest dostępna jako winyl – wersja cyfrowa już za tydzień. Zwróćcie uwagę na świetny design okładki projektu Nicole Ginelli.

Nie ma więcej wpisów