Ilość tych „wielkich” artystów, których będziemy gościć w przyszłym roku w naszym kraju może przyprawić o zawrót głowy. Queen to jeden z tych zespołów, na którego koncert można czekać dosłownie całe życie.

Ci, którzy pamiętają ich wrocławski występ z 2012 roku, wiedzą, że takich wydarzeń po prostu się nie omija. Ci, którzy wtedy im nie zaufali i z obawy przed rozczarowaniem nie wybrali się na jedyny koncert Królowej w Polsce, teraz będą mogli nadrobić zaległości. 21 lutego na zaproszenie Metal Mind Productions grupa odwiedzi krakowską Arenę w ramach europejskiej trasy, gdzie wraz z Adamem Lambertem zaprezentuje te najbardziej uwielbiane utwory.

Queen to grupa, która dla ogromnej rzeszy fanów nadal jest tym absolutnym numerem 1. Jej wielkość i wkład w muzykę rockową nie podlega dyskusji. Ich utwory zna chyba każdy. I to jest wystarczający powód, aby choć raz przeżyć występ tek nieśmiertelnej kapeli na żywo. Z Adamem Lambertem po raz pierwszy wystąpili w 2009 roku, podczas 8. finału amerykańskiego Idola, gdzie wykonali razem utwór „We Are The Champions”. Ponownie spotkali się w 2011 roku podczas gali MTV European Music Awards w Belfaście, rok później wyruszyli w trasę koncertową. Wybór wokalisty okazał się niezwykle trafny i sami muzycy nie mieli co do niego żadnych wątpliwości. Roger Taylor w jednym z wywiadów powiedział: On jest rewelacyjny. Ma ten niesamowity zakres umiejętności wokalnych, bo oczywiście Freddie taki miał. Adam naprawdę może wykonywać te piosenki. Jest on niesamowitym wokalistą i ma prawdziwy talent. Uważam, że pasuje on do naszego rodzaju pewnej teatralności. – i z tym nie można się nie zgodzić. Specyficzny, charakterystyczny i co najważniejsze autentyczny. Lambert nie próbuje naśladować, kopiować i niczego udawać, dzięki czemu podbija serca publiczności.

Ich koncerty to wciąż wspaniale wyreżyserowane widowisko na najwyższym poziomie artystycznym, idealnie zagrane legendarne utwory, otoczone duchem Freddie’go. Koncert, którego nie da się wymazać z pamięci. Bilety do nabycia od 18 listopada.

Nie ma więcej wpisów