Glass Animals swój pierwszy koncert w Polsce zagrali na ubiegłorocznym Off Festivalu. Po bardzo udanym występie grupa dość szybko postanowiła wrócić do naszego kraju na występ klubowy – Brytyjczycy pojawią się w warszawskiej Fabryce Trzciny pod koniec listopada.

Glass Animals to Dave Bayley, Drew MacFarlane, Edmund Irwin-Singer oraz Joe Seaward – czterech niepozornych chłopaków z Anglii, którzy znają się od trzynastego roku życia i za sprawą swojej EP-ki z 2013 zwrócili na siebie uwagę całego świata. W czerwcu tego roku nakładem labelu Wolf Tone, ukazał się debiutancki album zespołu – „Zaba”, któego tytuł zaczerpany został z książki Williama Steiga „The Zabajaba Jungle”. Znalazło się na nim 11 kompozycji, z czego kilka utworów – „Hazey”, „Pools” czy najbardziej znany „Goey” doczekało się wydania jako single.

Muzyka Glass Animals to trudna do sklasyfikowania mieszanka psychodelicznego popu, R&B oraz trip-hopu, budząca skojarzenia z twórczością Yeasayer, Anthony & the Johnsons czy Radiohead. Chłopaki zdążyli pokazać, że również na żywo wypadają świetnie i na pewno ich kolejny koncert w Polsce udowodni ich niezaprzeczalny talent.

Za organizację wydarzenia odpowiedzialna jest agencja Good Music Productions.

Kiedy: 20.11 (czwartek)
Gdzie: Warszawa, Centrum Artystyczne Fabryka Trzciny (ul. Otwocka 14)
Start: 20:00
Wstęp: 85 zł

Nie ma więcej wpisów