Mówi się, że na powroty niektórych kapel można czekać całe życie. Na ich powrót studyjny trzeba było czekać aż 17 lat. Teraz udostępniają pierwszy zupełnie nowy utwór.

Nowy kawałek zatytułowany „Motherfucker” został zarejestrowany z okazji Record Store Day i ukażę się na limitowanym, siedmiocalowym winylu już 9 grudnia. Magazyn The Rolling Stone donosi, że znajdzie się on również na ósmym długogrającym albumie zapowiedzianym przez Faith No More. Będzie to pierwszy nowy materiał wydany od 1997 roku. Po ukazaniu się „Album of the Year” zespół na długie lata zniknął ze sceny. Kiedy już się na niej pojawiał by dać koncert, muzycy prezentowali materiał z dotychczasowych płyt i nic ponad to. Wielu fanów straciło już nadzieje, że ta kapela jeszcze zrobi coś nowego.

Tymczasem muzycy potwierdzili już, że premierowy materiał pojawi się w kwietniu przyszłego roku. Na razie pozostaje tylko spekulować, jak będą brzmieć nowy album. Po wysłuchaniu „Motherfucker” można mieć nadzieje, że zespół nie stracił nic ze swojej zdolności do otworzenia utworów kompletnych, a basista Bill Gould spełni się w roli producenta.

Nie ma więcej wpisów