Po latach nieobecności legendarny zespół shoegaze’owy, Ride, który swoją debiutancką płytą „Nowhere” wpisał się na zawsze na karty najważniejszych przedstawicieli tego gatunku wznawia działalność. Grupa ogłosiła powrót w wielkim stylu, zapowiadając trasę koncertową, która przewiduje obecnie 9 koncertów w 2015 roku, między innymi pojawiając się na Primavera Sound.

Brytyjski band powstał w 1988 roku, obecnie na swoim koncie posiada cztery albumy studyjne. Wyżej wspomniany album „Nowhere” uznaje się za najważniejszy dla muzyki shoegaze zaraz po „Loveless” My Bloody Valentine. Legendarny zespół zawiesił działalność w 1996 roku, później jeszcze powracając w 2001 roku na krótko.

Czyżby muzyka shoegaze przechodziła drugą młodość? Ostatni powrót legendy gatunku, Slowdive, której występ oczarował i doprowadził do wzruszeń podczas tegorocznej edycji OFF Festival jest przykładem, że słuchacze oczekują takich brzmień. Miejmy nadzieję, że powrót Ride po 15 latach zadziała podobnie na ich przyszłą publikę. W głowie rodzi się myśl, że ta reaktywacja jest świetną okazją, by dopełnić w przyszłym roku wielką trójkę shoegaze’u na OFF Fesitvalu (występ My Bloody Valentine 2 lata temu oraz wspomniany zeszłoroczny koncert Slowdive).

Nie ma więcej wpisów