W ramach autorskiego cyklu muzycznego Chilliholic, w krakowskim klubie Fabryka na Zabłociu wystąpi tym razem brytyjska formacja Zero 7, która do Polski przyjedzie pod koniec listopada i zaprezentuje swój DJ set.

Zero 7 istnieje na scenie muzycznej już od 15 lat – zespół powstał w 1999 roku z inicjatywy Henry’ego Binnsa i Sama Hardakera. Od 2001 roku wydali cztery albumy długogrające, z których debiutancki – „Simple Things” przyniósł im światową sławę, a w Wielkiej Brytanii pokrył się złotem i był nominowany do Mercury Music Prize. Trzeci – „The Garden” uzyskał nominację do Grammy w kategorii „Best Electronic/Dance Album”. Ostatni – „Yeah Ghost” pochodzi sprzed pięciu lat.

W twórczości Zero 7 aż roi się od inspiracji acid jazzem, world music, lounge czy downtempem, ale nawiązują oni także do kultowego w latach 90-tych gatunku bristol sound (trip-hop). Ich utwory takie jak: „Destiny” i „In the Waiting Line” na stałe wpisały się w kanony muzyki, stanowiąc bardzo charakterystyczną mieszankę żywiołowości, okraszonej delikatnym wokalem.

Miejmy nadzieję, że DJ set w wykonaniu Brytyjczyków na pewno nie pozostawi obojętnym parkietu ani publiczności oraz na długo poprawi nastroje wszystkim uczestniczącym w wydarzeniu.

Kiedy: 28.11 (piątek)
Gdzie: Kraków, klub Fabryka (ul. Zabłocie 23)
Start: 19:30
Wstęp: 45 zł / 55 zł (w dniu koncertu)

Nie ma więcej wpisów