Bieżący rok jest zdecydowanie owocnym dla Organka, gorąco przyjęta płyta „Głupi” pociągnęła za sobą lawinę pochwał i nagród. Tomasz Organek został ogłoszony laureatem Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego, która przyznawana jest młodym artystom od 2002 roku.

Kapituła w składzie: Leszek Biolik, Marek Niedźwiecki, Zbigniew Krzywański, Andrzej Świetlik, Jerzy Tolak, Mariusz Składanowski i Jan Wołek argumentując wybór, pisze: „Nagroda dla Tomasza Organka została przyznana za artystyczną wyrazistość i wyjątkową swobodę w poruszaniu się po różnorodnych, często odległych gatunkach muzycznych. W sposób szczególny – za porywający dźwiękowo i dojrzały tekstowo album „Głupi”, będący odważną i intrygującą podróżą do istoty rock’n’rolla, na którym szacunek do muzycznej tradycji, połączony ze szczerością i bezkompromisowością, tworzy na naszej scenie nową artystyczną jakość” .

Sam Organek wypowiedział się na temat dzisiejszego werdyktu, mówiąc „Ta nagroda jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem ze względu na kryteria, którymi kieruje się kapituła. Grzegorz Ciechowski był nie tylko doskonałym kompozytorem ale też i przenikliwym obserwatorem. Opisywał rzeczywistość precyzyjnie operując słowem. Jeżeli moja twórczość znalazła uznanie wśród jury, dla którego nie tylko kompozycja, ale też i słowo waży wiele, to tym bardziej jestem zaszczycony”.

Nagrodę im. Grzegorza Ciechowskiego dotychczas otrzymali m.in. Lao Che, Julia Marcell czy Misia Furtak. Oficjalne wręczenie nagrody odbędzie się 13 grudnia w toruńskim klubie Od Nowa podczas Koncertu Specjalnego Pamięci Grzegorza Ciechowskiego.

Nie ma więcej wpisów