Po wydanym w 2013 albumie zatytułowanym „Overgrown” przyszła pora na trzecie studyjne wydawnictwo złotego dziecka współczesnej muzyki brytyjskiej. James Blake pracuje nad nowymi utworami.

Jak donosi serwis Miami New Times James, Blake pracuje nad nowym krążkiem i 70% materiału jest już skończona. Liczy także, że trzeci album będzie krokiem do przodu w porównaniu do płyty numer dwa, która wniosła sporo nowych rozwiązań w twórczości Brytyjczyka, w porównaniu do debiutu z 2011 roku.

Blake dodaje, że przy nagrywaniu nowego krążka mocno skupił się na stronie tekstowej i bawił się nowymi technikami produkcyjnymi. Miami New Times nawiązuje także do współpracy Blake’a z raperem Kanye West. Prawdopodobnie do takiej kolaboracji dojdzie na nowej płycie.

Wiadomo także, że podczas jego najbliższych koncertów w Ameryce Północnej fani mogą się spodziewać dwóch, trzech utworów z nadchodzącej płyty. Nie znana jest jeszcze data premiery trzeciego studyjnego materiału, ale wiadomo, że ukaże się on w pierwszej połowie 2015 roku.

Nie ma więcej wpisów