James Blake, perełka brytyjskiego rynku muzycznego, dał poznać się szerszej publiczności albumem „Overgrown”. Muzyk poza publikowaniem swoich utworów niekiedy pojawia się w sieci pod pseudonimem Harmonimix, dzieląc się remixami utworów różnych artystów. Do tej pory wziął na warsztat m.in. „Drunk in Love” Beyoncé, „Bills, Bills, Bills” Destiny’s Child czy „M.A.A.d City” Kendricka Lamara.

Tym razem James Blake podjął się już niemalże kultowego utworu „Feel Good Inc.” Gorillaz. Gdyby nie charakterystyczny wokal ciężko byłoby poznać, że to właśnie ten kawałek. W oryginale całkiem pozytywne brzmienie zostało zamienione na głębokie, ciemniejsze z chwilowymi przebłyskami ciepłych, synthowych dźwięków. Całość prezentuje się ciekawie, jednak nie na tyle by ukraść popularność oryginalnej wersji.

Nowości od tego artysty zawsze cieszą, jednak szczególną uwagę fanów skupiła wiadomość o nadchodzącej płycie. Jak wiadomo materiał ukończony jest w 70% i pojawi się w połowie 2015 roku, ciekawostką jest współpraca z Kanye Westem. Pozostało cierpliwie czekać na trzeci album w dorobku muzyka, który zapowiada się być muzycznym krokiem w przód.

Nie ma więcej wpisów