Chociaż album „A Different Life” nazywany jest debiutanckim, artysta, która za nim stoi, jest już dobrze znany na naszym rodzimym rynku. W 2005 roku rozpoczął działalność bardzo popularnego w Polsce projektu très.b. W 2012 roku wydał pierwszy solowy materiał jako Anthony Chorale. W tym roku przyszedł czas na materiał opatrzony własnym nazwiskiem. Nowa płyta Olivier’a Heim właśnie trafiła do słuchaczy.

„A Different Life” jest niejako podsumowaniem wszystkich zmian jakie zaszły w życiu artysty po zawieszeniu działalności très.b. Jednocześnie Heim eksploruje nowe inspiracje, rezygnując z nieco folkowych gitar akustycznych charakterystycznych dla projektu Anthony Chorale na rzecz gitar elektrycznych i instrumentów klawiszowych. To wszystko dopełnione aksamitnym, przeszywającym wokalem tworzy wespół materiał niebanalny, zakorzeniony nieco w twórzczości The Beatles. Wydaje się również, że tak brzmiałoby Tame Impala, gdyby panowie postanowili uspokoić swoje dźwięki.

Album, składający się z 9 kawałków, wśród których znajduje się dobrze znany singiel „Ocean”, można przesłuchać już w takich serwisach jak Spotify czy Deezer. „A Different Life” polecamy jako pozycję obowiązkową na nadchodzące grudniowe wieczory z grzanym winem w dłoni.

Olivier wyruszył w krótką trasę koncertową promującą jego nowe dzieło. Rozpoczęłą się koncertem promocyjnym w minioną sobotę, 22 listopada, w Warszawie. Przed nami jeszcze:

28.11 – Katowice, Prokultura
30.11 – Kraków, Piękny pies
05.12 – Poznań, Trochę kultury
06.12 – Wrocław, Łykend

Nie ma więcej wpisów