Bastille i HAIM to obecnie jedne z jaśniejszych punktów na młodej, światowej scenie muzycznej. Zeszłoroczne debiutanckie albumy obu grup, zbierając same pozytywne opinie krytyków na całym świecie, zaprowadziły ich na największe festiwale, przy okazji rozkochując w sobie kolejne rzesze miłośników muzyki. Teraz, kiedy oba zespoły mają już za sobą łatkę debiutantów, doszło do ich współpracy, czego owocem jest utwór „Bite Down”.

Kolaboracja grup nie pojawiła się przypadkowo, będzie ona tworzyła mixtape grupy Bastille, zatytułowany „VS (Other People’s Heartache Pt. III)”, który dostępny będzie już 10 grudnia. Poza dziewczynami z HAIM, będzie tam można usłyszeć m.in. Skunk Anansie. Po albumie „Bad Blood”, na którym nie znajdują się duety, jest to ciekawa odmiana. Sam Dan Smith, frontman grupy Bastille podkreśla, że współpraca z innymi artystami była istotnym i przyjemnym etapem, szczególnie, że nie podejmowali się do tej pory takiego wyzwania.

Poza kawałkiem nagranym z HAIM, nieco wcześniej artyści podzielili się utworem „The Driver”, który również współtworzy mixtape. Tymczasem zapoznajcie się z „Bite Down” i sami oceńcie jak Brytyjczycy prezentują się w takim wydaniu.

Nie ma więcej wpisów