20 lat na scenie, 6 płyt na koncie i tysiące fanów na całym świecie. Hipnotyzujący duet z Manchesteru wpada na 4 koncerty zaczarować dźwiękami polską publiczność.

Tworzący projekt wokalistka i autorka tekstów Lou Rhodes oraz producent i multinstrumentalista Andy Barlow przez lata wypracowali własny niepowtarzalny styl, łącząc liryczny, delikatny wokal z ambientowymi, trip-hopowowymi dźwiękami. Niemal każdy ich album to muzyczny pejzaż we wszystkich barwach, wprowadzający w nostalgiczny nastrój, budzący niepokój.

Pięcioletnia przerwa w graniu i tworzeniu nie sprawiła, że muzycy wyszli z formy, a wręcz odwrotnie, nabrali nowego świeżego spojrzenia na muzykę. Powrót po takiej przerwie, zawsze jest odważnym krokiem, z którego nie każdy zespół potrafi wyjść obronną ręką. Im się udało. Po wydaniu znakomicie przyjętego przez krytyków albumu „Five” i sukcesie ostatniej trasy Lamb powraca z nowym materiałem i koncertami. Przez ostatnie trzy lata pracowali nad wydaną w październiku płytą „Backspace Unwind”, którą teraz zaprezentują na żywo.

Na trasie koncertowej będzie im towarzyszył brytyjski projekt The Ramona Flowers, którego wydany w lipcu tego roku debiutancki krążek „Dismantle and Rebuild” stworzony został pod okiem Andy Barlowa. Grupa wystąpi przed Lamb na wszystkich koncertach.

Kiedy: 08.12 (poniedziałek)
Gdzie: Wrocław, Stary Klasztor (ul. Purkyniego 1)
Start: 20:30
Wstęp: 120 PLN

Kiedy: 09.12 (wtorek)
Gdzie: Kraków, klub Fabryka (ul. Zabłocie 23)
Start: 20:00
Wstęp: 90 PLN / 100 PLN

Kiedy: 10.12 (środa)
Gdzie: Warszawa, klub BASEN (ul. Konopnickiej 6)
Start: 19:30
Wstęp: 120 PLN

Kiedy: 11.12 (czwartek)
Gdzie: Gdańsk, klub B90 (ul. Doki 1)
Start: 20:00
Wstęp: 100 PLN

Nie ma więcej wpisów