Jedni mają szczęście, drugim do tego wszystkiego potrzeba jeszcze pomocy innych. A w wypadku zespołów próbujących nagrać swoje debiutanckie wydawnictwa, wsparcia potrzeba znacznie więcej niż w każdym innym przypadku. Szczególnie, jeśli sama grupa zdołała już niejednokrotnie pokazać drzemiące w niej pokłady.

O zespole Zimowa pisaliśmy już w czerwcu tego roku, przedstawiając ich pierwsze utwory, ale także wtedy, gdy kilka tygodni temu zaczęli zaznaczać na mapie Śląska swoją koncertową obecność. Teraz przyszedł czas na szlifowanie swoich utworów mających znaleźć się na pierwszej w dorobku grupy płycie. Do tego potrzeba jednak nie tylko zdolności muzycznych, ale i zasobów pieniężnych. Nie pozostaje więc nic innego, jak odesłać Was, potencjalnych partnerów i nabywców albumu, na specjalnie utworzony projekt na portalu crowdfundingowym Wpieram Kulturę.

Na dorzucenie się do zbiórki macie jeszcze ponad miesiąc, akcja kończy się bowiem 11 stycznia 2015 roku. Dla przypomnienia i przekonania do wsparcia grupy, jeden z kilku utworów zamieszczonych przez zespół na początku tego roku.

W ostatni piątek listopada projekt Zimowa gościł na antenie radiowej Trójki, gdzie podczas dwugodzinnej Offsesji ze studia im. Agnieszki Osieckiej zaprezentowali swój premierowy materiał, opowiadając także o najbliższych planach, także tych związanych z albumem. Do inwestycji zachęcał również Piotr Stelmach, którego odezwę usłyszeć możecie poniżej:

Nie ma więcej wpisów