I nie chodzi tu o skandal ani romans rodem z Hollywood. Amerykańska wokalistka Lana Del Rey uświetni swoim wokalem najnowsze filmowe dzieło kultowego reżysera Tima Burtona. Film nosi tytuł „Wielkie oczy” (ang. „Big Eyes”) i już 2 stycznia trafi na ekrany polskich kin. Opowiada on prawdziwą historię malarki Margaret Keane, która mimo talentu artystycznego żyje w cieniu swojego męża. W rolach głównych m.in.: Amy Adams czy Christopher Waltz.

Film to jednak nie tylko scenariusz, gra aktorska czy reżyseria. To także ścieżka dźwiękowa, która będąc tłem opisywanej historii, wyraża za pomocą muzyki emocje i uczucia bohaterów. W najnowszej produkcji Burtona zaszczyt współtworzenia filmowego soundtracku przypadł Lanie Del Rey, która na potrzeby „Wielkich oczu” nagrała dwie piosenki. Oba utwory to spokojne ballady, które przypominają nam o tym, że Lana właśnie w takich aranżacjach czuje się najlepiej.

Przyznam szczerze, że perspektywa zasłuchania się oraz rozkoszowania kojącym i intrygującym wokalem Del Rey na dużej sali kinowej bardzo mi się podoba. A jak Wy oceniacie te dwa utwory?

Pierwszym z nich jest „Big Eyes”:

Oto drugi zatytułowany „I Can Fly”:

Nie ma więcej wpisów