Kodaline dali poznać się jako królowie wzruszeń utworem „All I Want”, później skradając serca słuchaczy debiutanckim wydawnictwem, które pojawiło się rok temu. Choć utwory z „In A Perfect World” wciąż wybrzmiewają w pamięci słuchaczy, chęć usłyszenia nowości od grupy stawała się coraz większa. Irlandzki kwartet wyszedł naprzeciw oczekiwaniom dzieląc się singlem, który jest zapowiedzią planowanego albumu.

„Honest” odchodzi w mniejszym lub większym stopniu od chwytających za gardło utworów, które dotychczas można było od nich usłyszeć. Nowa energia oraz wyraźna nuta elektroniki jest odstąpieniem od wcześniejszej estetyki zespołu. Niewątpliwie zespół postanowił rozszerzyć swoje horyzonty w poszukiwaniu nowych brzmień nie chcąc powtarzać materiału z poprzedniego albumu. Za stronę producencką odpowiada Jacknife Lee, a sami muzycy niezwykle dobrze wypowiadają się o współpracy. „Jacknife otworzył nam oczy na wiele sposobów pracy, dał nam lekcje eksperymentowania” wspomina Jason Boland, jeden z członków zespołu.

Pod jakim tytułem oraz pojawi się drugi album zespołu pozostaje pod wielkim znakiem zapytania. Pewne jest, że panowie są w świetnej formie muzycznej, natomiast sami oceńcie, czy ich najnowszy utwór w porównaniu do poprzedniego albumu jest krokiem w przód czy zdecydowanie przeciwnym.

Nie ma więcej wpisów