Od premiery ostatniego studyjnego krążka brytyjskiej grupy minęło zaledwie 7 miesięcy, lecz Coldplay nie zwalnia tempa i już myśli o kolejnej płycie. Mimo, że sukces płyty „Ghost Stories” okazał się ogromny, a krytycy muzyczni jednogłośnie stwierdzili, iż jest to powrót zespołu do pierwszego balladowego brzmienia, to Chris Marin ogłosił, że następca „Opowieści o duchach” będzie już ostatnim albumem w karierze grupy.

Coldplay już pracuje nad siódmym krążkiem. Póki co nie znamy ani daty premiery, ani ilości tracków znajdujących się na płycie. Wiemy za to jaki będzie tytuł ostatniego rozdziału w historii grupy. „A Head Full of Dreams” to niewątpliwie tytuł zainspirowany utworem „A Sky Full of Stars” znajdującym się na wydanym w maju br. „Ghost Stories”.

Sam Chris Martin – wokalista i lider zespołu – twierdzi, że patrzy na tę płytę jak na ostatnią część powieści o Harrym Potterze. Nie uważa, że pewnego dnia nie stworzy jeszcze jakiejś piosenki, lecz dzięki wizji „A Head Full of Dreams” jako ostatniego albumu, grupa wkłada jeszcze więcej serca i pracy w ukończenie wspomnianego krążka.

Coldplay ogłosili także, iż zrobią coś czego nie zrobili przed premierą „Ghost Stories”. Mianowicie, Chris Martin planuje trasę koncertową promującą ostatni album zespołu, jeszcze przed wydaniem albumu „A Head Full of Dreams”. Ciekawe czy Brytyjczycy pamiętają o swoich fanach z Polski i na pożegnanie zagrają także dla nas.

 

Nie ma więcej wpisów