W Wielkiej Brytanii istnieje pewna muzyczna nagroda, która otwiera praktycznie wszystkie najważniejsze drzwi, w tym te do sławy i spełniania marzeń. Mowa oczywiście o Critics’ Choice Award przyznawanej w ramach BRIT Awards. Stosunkowo młoda, w porównaniu do reszty kategorii, nagroda po raz pierwszy została przyznana w 2008 roku i od tego czasu marzy o niej każdy artysta.

Trzymając Was jeszcze chwilę w niepewności potwierdzę wagę tej prestiżowej nagrody przywołując zwycięzców każdej z edycji: Adele (2008), Florence + the Machine (2009), Ellie Goulding (2010), Jessie J (2011), Emeli Sandé (2012), Tom Odell (2013), Sam Smith (2014).

A teraz do rzeczy. Nominowani do zdobycia Nagrody Krytyków 2015 byli James Bay, Years & Years oraz George The Poet. Statuetkę zdobył… James Bay! Ten 24-letni singer-songwritter ma już na swoim koncie wyprzedaną trasę koncertową po Wielkiej Brytanii, podczas gdy jego debiutancki album nie trafił jeszcze na sklepowe półki. Pierwsze długogrające wydawnictwo w dorobku Brytyjczyka wydane zostanie wiosną 2015 roku; do tej pory Bay wydał trzy EP-ki: „The Dark of the Morning”, „Let It Go” i „Hold Back the River”

Odbierając wiadomość o wygranej James powiedział: „Brak mi słów. Po tych wszystkich latach, które spędziłem na oglądaniu BRITs, nawet po tym roku, w którym grono moich fanów urosło tak bardzo, nigdy nie pomyślałem, że wygram. To ogromny zaszczyt być następcą wszystkich niesamowitych artystów, którzy wygrali w poprzednich latach. Jestem dosłownie zachwycony, dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierali”.

Poniżej możecie ocenić talent Jamesa, których w ramach Critics’ Choice Sessions wykonał dwa utwory, „Hold Back The River” oraz „Let It Go”.


Nie ma więcej wpisów