Of Montreal można zaliczyć do jednego z najbardziej pracowitych zespołów na scenie alternatywnej. W zeszłym roku ukazał się dobrze przyjęty krążek „Lousy With Sylvianbriar”, teraz muzycy przygotowali jego następce.

Trzynasty album w ich dorobku będzie nosił tytuł „Aureate Gloom” i ukaże się w marcu 2015 roku. Jak zapowiadają muzycy na nowym krążku nie zabraknie charakterystycznych gitar, rytmicznej, pulsującej perkusji i akustycznych dźwięków. Materiał promuje singiel „Bassem Sabry”, który ma uczcić pamięć egipskiego dziennikarza, tragicznie zmarłego wiosną tego roku. To podobno najbardziej polityczny utwór, jaki do tej pory Of Montreal stworzyli.

Wokalista grupy Kevin Barnes w jednym z wywiadów przyznał: Przeszedłem bardzo burzliwy okres w moim życiu, czułem się jakbym był po prostu całkowicie zniszczony. Może za dużo odsłaniam, zbyt wiele mówię w moim życiu prywatnym, ale dla mnie najlepsze albumy to te, które pomagają ludziom łączyć się z artystą na głębokim, ludzkim poziomie i to bez zbytniej sztuczności.

Tracklista „Aureate Gloom”

01 Bassem Sabry
02 Last Rites At The Jane Hotel
03 Empyrean Abbatoir
04 Aluminum Crown
05 Virgillian Lots
06 Monolithic Egress
07 Apollyon Of Blue Room
08 Estocadas
09 Chthonian Dirge For Uruk The Other
10 Like Ashoka’s Inferno of Memory

Nie ma więcej wpisów