Tydzień temu niewielki obrazek zamieszczony na profilu Open’er Festival w niebieskim portalu społecznościowym zelektryzował polską publiczność. Przez ostatnie siedem dni trwała gorąca dyskusja nad możliwymi gwiazdami, które w przyszłym roku zawitają do Gdyni. Pomysłów było naprawdę wiele, od tych możliwych do tych pozostających w sferze marzeń. Pojawiały się też koncepcje abstrakcyjne, wśród których prym wiodła propozycja jednego z portali w postaci Taylor Swift.

Spekulacje dobiegły końca. Po godzinie 19 w Radiowej Trójce pojawił się ojciec największego polskiego festiwalu – Mikołaj Ziółkowski. Z właściwą dla siebie egzaltacją przedstawił gwiazdę przyszłorocznej edycji festiwalu oraz pierwsze szczegóły dotyczące zmian w samym festiwalu.

Pierwszą artystką na Open’er Festival 2015 została St. Vincent! Oprócz niej w Gdyni wystąpią Jonny Greenwood & London Contemporary Orchestra oraz alt-J.

Dodatkowo Mikołaj Ziółkowski zapowiedział, że na głównej scenie codziennie odbędzie się zamiast 3 aż 5 koncertów, w tym cztery z nich będą występami gwiazd z zagranicy. Bramy festiwalowe mają również być otwierane „troszeczkę wcześniej”, a na powiększonej Alter Stage mają występować zagraniczni wykonawcy.

Festiwal odbędzie się w dniach 1-4 lipca 2015 roku, oczywiście w Gdyni, na lotnisku Kosakowo. Do 15 stycznia dostępne są karnety w cenach Early Bird (450 zł / 530 zł z polem namiotowym).

Nie ma więcej wpisów