Perkusista Red Hot Chili Peppers, Chad Smith, potwierdził, że zespół wyda w przyszłym roku nowy album. Jego zdaniem jest to płyta inna i niepowtarzalna. Smith ostatnio udzielił wywiadu magazynowi Rolling Stone, w którym zawarł dużo informacji o nowym wydawnictwie:

„Nowy album zapowiada się dobrze. Mamy mnóstwo piosenek, pracujemy z innym producentem, który naprawdę zmienił nasze podejście do tworzenia muzyki. Skończyliśmy z metodą, gdzie zamykaliśmy się w pokoju, jamowaliśmy i z tego powstawały nowe piosenki. Tym sposobem napisaliśmy już wiele utworów. Teraz próbujemy innej metody, która naprawdę jest dla nas wyzwaniem, rezultaty tego będą ekscytujące. Nigdy wcześniej nie tworzyliśmy albumu w ten sposób. Wszyscy mamy duże nadzieje, że wszystko się uda i stworzymy unikatowy i zupełnie inny album”.

„Jeśli chodzi o instrumenty perkusyjne, Mauro Refosco, który tworzył z nami poprzednią płytę, będzie nam teraz również pomagał. Myślę, że doda jakieś fajne, ciekawe elementy perkusyjne”.

„Wszystko co robimy brzmi jak Red Hot Chili Peppers, szczególnie wokal Anthony’ego Kiedisa i sposób w jaki gramy. Po prostu staramy się zrobić coś nowego i znaleźć inna drogę dla nas”.

Nowy album będzie jedenastym wydawnictwem zespołu i pierwszym od 25 lat krążkiem nagrywanym przez innego producenta, którego grupa na razie nie ujawnia. Przypomnę, że dorobek Kalifornijczyków zamyka album „I’m With You” wydany w 2011 roku.

Nie ma więcej wpisów