Od sześciu lat brytyjska wytwórnia Lucky Me w grudniu wydaje swój własny kalendarz adwentowy. Nie jest to jednak pudełko wypełnione czekoladkami – począwszy od 1 grudnia codziennie ukazuje się kolejny utwór muzyka z rodziny Lucky Me. Nie są to jednak po prostu zwykłe piosenki – do kalendarza trafiają, jak sam label opisuje, rarytasy. Alternatywne wersje znanych już utworów, niepublikowane wcześniej kawałki, które nie trafiły na pełnowymiarowe wydawnictwo, czy remiksy.

W tym roku, kalendarz poświęcony jest pamięci Robbiego Coopera – perkusisty szkockiego zespołu post-rockowego Laeto, który zmarł w kwietniu tego roku, po długiej walce z rakiem. Piosenki z tegorocznego kalendarza tradycyjnie już dostępne są zupełnie za darmo, jednak na stronie wytwórni można wpłacić darowiznę, która zostanie przekazana fundacji charytatywnej, którą wybrał sam Robbie – Marie Curie Cancer Care.

Co ma wspólnego ten cały długi wstęp z How To Dress Well? To, że dzisiejsze okienko kalendarza zaprezentowało nam utwór pt. „A Tomb For Anatole” pochodzący z repertuaru właśnie Toma Krella. Piosenka pochodzi z sesji nagraniowych albumu „Total Loss” z 2012 roku.

Cały kalendarz znajdziecie pod tym linkiem.

Nie ma więcej wpisów