Choć do Colours of Ostrava pozostało jeszcze dużo czasu, powoli poznajemy kolejnych wykonawców, którzy między 16 a 19 lipca pojawią się na czeskim festiwalu. Jak do tej pory organizatorom udało zgromadzić się już całkiem pokaźną listę artystów. Wśród nich wyróżnić można chociażby jamajski kolektyw Sly & Robbie, twórców hitu „I’m a Man” – Black Strobe, beatboxerski duet Heymoonshaker i wielu innych. Do tego składu dołączają dwie nowe gwiazdy z zupełnie różnych muzycznych płaszczyzn.

Pierwszą z nich są nasi ostatni goście ze Swans. Jeden z najważniejszych zespołów lat 80. powrócił na scenę w 2010 roku, powraca także na Colours of Ostrava. Amerykanie poruszający się na granicy ambientu i rocka ostatni raz na festiwalu wystąpili cztery lata temu. Z pewnością jest to bardzo atrakcyjna oferta oraz nie lada pokusa dla ich polskich i jakże licznych fanów.

Libański piosenkarz Mika to zupełnie inna muzyczna działka i typowo popowa propozycja dla zgoła innych odbiorców. Na swoim koncie ma ogromną masę hitów, które z pewnością kojarzą wszyscy. Nie sposób zapomnieć o jego słynnym „Relax, Take It Easy”, czy „Grace Kelly” oraz „Love Today”, które jeszcze kilka lat temu permanentnie okupowały pierwsze miejsca wielu list przebojów. Wieloskalowy głos Pennimana przyniósł porównania do Freddiego Mercury’ego.

Nie ma więcej wpisów