Zapowiadany na 24-26 lipca Audioriver Festival ogłasza pierwszych wykonawców, którzy zdaniem organizatorów najlepiej odzwierciedlają to, czym wyróżnia się ten festiwal .

Wcześniejsze ogłoszenia spowodowane są faktem, iż w przyszłym roku Audioriver obchodził będzie swoją 10. rocznicę, a co za tym idzie czeka nas więcej ogłoszeń. Powiększa się także Audioriver Sun/Day, który będzie miał w nadchodzącej edycji dwie sceny. Co za tym idzie, na festiwalu usłyszymy drugi, najważniejszy gatunek, czyli drum & bass. W związku z nadchodzącymi świętami, organizatorzy wprowadzają do sprzedaży specjalną pulę biletów kolekcjonerskich.

Przechodząc jednak do meritum, należy skupić się na ogłoszeniach. Ogłoszeni artyści „to mieszanka zarówno wielkich i znanych także w popkulturze projektów”. Z DJ setem wystąpi Simian Mobile Disco, czyli autorzy jednej z najciekawszych elektronicznych płyt tego roku. Skład zasili także debiutujący w tym roku Kalipo, a moc wspomnianego drum & bassu zaprezentuje Noisia. W Płocku nie może oczywiście zabraknąć berlińskiego techno, które zza zachodniej granicy przywiezie Ben Klock. Jednak to nie jedynie wykonawcy, o których obecności dowiedzieliśmy się już dzisiaj. Ten już całkiem konkretny skład dopełnią: Tale Of Us oraz Fur Coat.

Nie ma więcej wpisów