Koniec roku zwykle obfituje w różnego rodzaju podsumowania i zestawienia tego, co w muzyce najciekawsze. Obok standardowych typowań na szczęście zdarzają się też te unikatowe, jak projekt Broadsheet Music: A Year in Review, dzięki któremu Broken Social Scene ujawniło pierwsze od czterech lat nowe nagranie.

Niestandardowy przegląd jest wynikiem współpracy ruchu artystycznego Arts & Crafts oraz instytucji The Globe & Mail i the Canadian Opera Company. Do projektu zostają zaproszeni artyści, którzy mają za zadanie stworzyć muzykę inspirowaną ważnymi newsami, które obiegły świat w 2014 roku. Z tej okazji Broken Social Scene zaprezentowało utwór zatytułowany „Golden Facelift”. Kawałek jest odrzutem z sesji Forgiveness Rock Record.

W oświadczeniu na temat udziału w projekcie i samego nagrania zespół napisał: „To piosenka, która wszystkich w zespole mocno poruszyła lirycznie i muzycznie, dlatego chcieliśmy odsłonić ją, gdy nadejdzie właściwy czas. Uważamy, że szansą na to jest właśnie dobiegający końca rok 2014. Nie był on pozbawiony piękna, ale był to również rok niesamowitej brutalności i cała ludzkość ma wiele na sumieniu. Jako kompozytorzy i kreatywni artyści chcemy, aby świat wiedział, że celem Broken Social Scene jest bycie głosem słabszych i głoszenie dobrej idei na tej planecie, na której wszyscy zajmują cenne miejsce”.

Oprócz Kanadyjczyków do projektu zostali zaproszeni także Fucked Up, Jason Collett & Zeus czy Tamara Williamson.

Nie ma więcej wpisów