Tradycją stało się, że wszyscy fani Muse dzień przed Wigilią Bożego Narodzenia nerwowo sprawdzają swoje skrzynki mailowe. Panowie z Devon nie zapominają o nich i co roku Muserom z całego świata trafiają się smakowite muzyczne kąski w postaci niepublikowanych wcześniej koncertowych nagrań.

W tym roku fanom trafił się prawdziwy rarytas. Świątecznym prezentem zostało nagranie pochodzące z koncertu w Hali Zepp w Tokio z 8 sierpnia 2013 roku, na którym Matt i spółka wykonują utwór „Futurism” – kawałek bonusowy z drugiego albumu zespołu „Origin of Symmetry”, który na żywo wykonywany był jedynie dwa razy! Po raz pierwszy zabrzmiał 25 sierpnia 2000 roku podczas koncertu Muse na festiwalu Reading, po raz drugi w wyżej wspomnianym Zepp Tokyo prawie trzynaście lat później.

Muse właśnie kończy nagrywać swój siódmy w karierze studyjny album. Z postów umieszczanych przez zespół na Twitterze i Instagramie wiemy jedynie tyle, że nagrywano między innymi partie instrumentów smyczkowych, które rodzą skojarzenia choćby z Exogenesis Symphony z krążka „Resistance”. Matt Bellamy, Dominic Howard i Chris Wolstenholme są jedną z gwiazd przyszłorocznego Orange Warsaw Festiwalu, podczas którego zespół z pewnością zaprezentuje najnowszy materiał.

Nie ma więcej wpisów